به ایران تبلیغ خوش آمدید

کلزیپ- زیپ پانل- ایستادرز- زیپ تک

پنل ساندویچی یا ساندویچ پنل (به انگلیسی: Sandwich panel) به دیواره یا سقف‌هایی گفته می‌شود که از ترکیبات سبک تشکیل شده‌واز دو طرف به دو لایه ورق محدود شده‌است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد.
همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده‌است؛ این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها معمولاً از موادی مانند پلی اورتان، XPS، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند.

 کاربرد ساندویچ پانل:

استفاده از پنل ساندویچ در انواع سردخانه‌ها و صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه صحرایی سرویس بهداشتی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالن‌های تولید، ساختمان‌های اداری و هتل‌ها، کانکس، کانتینرها کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جداره، پوشش سوله انبارها، خانه‌ها و ویلاهای، ساندویچ پانل در صنایع، پوشش سوله، باشگاه و سردخانه، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروان‌ها، استخرهای سرپوشیده و سالن‌های ورزشی، دیوار و سقف ساختمان‌های صنعتی، دیوار و سقف کاذب و دیوار تقسیم داخلی و اتاق‌های اداری در کارخانه‌ها می‌باشد. همچنین ساندویچ پانل‌ها کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد ازجمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس‌های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ‌ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بارانداز، مجتمع‌های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه‌های صنعتی و نیمه صنعتی.

کاربردها:

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سردخانه‌های ثابت و متحرک
ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن‌های ورزشی
 ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سوله‌های صنعتی
ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن کارخانه‌ها
 ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانکس‌ها
ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص ویلاهای پیش‌ساخته
ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانتینرهای حمل و نقل
ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص انبارها و سیلوها
درب ساندویچی آلومینیومی

کلرزیپ

ساندویچ پانل سقفی:

پانل سقفی از ضخامت ۲ الی ۲۰ سانتی‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (دانسیته ۲±۴۰)، اکس پی اس سخت (دانسیته ۲±۴۰)، پلی استایرن (دانسیته ۲±۲۰) یا پشم سنگ (دانسیته ۲±۱۲۰)تولید می‌شود. این پانل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچها و دارای ضریب هدایت حرارتی پایین می‌باشد. عرض اولیه پانل سقفی ۱/۰۸ متر می‌باشد.

ساندویچ پانل دیواری:

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لایه ورق که مابین آن‌ها از فوم‌های پلی یورتان، اکس پی اس، پلی استایرن یا پشم سنگ پر کرده‌اند و جهت پوشش دیوار بکار می‌رود را ساندویچ پانل دیواری می‌نامند. پانل دیواری برای پوشش دیواره‌های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس‌ها، ساختمان‌های پیش ساخته و.. به کار می‌رود. این پانل دارای عرض مفید ۱/۱۴ متر و گستره ضخامت از ۲ تا ۲۰ سانتی‌متر است.

ساندویچ پانل سردخانه‌ای:

ساندویچ پانل سردخانه‌ای به زبان ساده ترکیب هسته پلی یورتان یا فوم اکس پی اس بین دو لایه ورق فلزی است، در موارد خاص مانند کوره‌ها نیز از پشم سنگ استفاده می‌شود، در نهایت محصولی است که ساندویچ پانل نامیده می‌شود؛ که پانل‌های سردخانه‌ای از ضخامت ۸ تا ۲۰ سانتی‌متر بنا به کاربری آن تولید می‌گردد و مواد مورد استفاده در آن ماده‌ای است کاملاً سخت و شکننده، به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی‌باشد. اما با ساندویچ کردن این ماده‌ها بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی بالا به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا می‌کنیم.

ساختار زیپ پانل:

زیپ پانل نیز همانند ساندویچ پانل دارای ساختار چند لایه بوده که بخش مرکزی آن به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی خوب عمل کرده و از جنس پشم سنگ، پلی اورتان و یا پلی استایرن می باشد. لایه های دیگر زیپ پنل شامل ورق پروفایل و ورق ذوزنقه ایی، لایه ضد بخار، بست آلومینیمی، فاصله انداز امگا و پایه پلیمری می باشد. زیپ پانل به دلیل انعطاف پذیری آن، قابلیت فرم دهی به اشکال مختلف محدب، مقعر و مخروطی را دارد.

ویژگی های زیپ پانل:

مقاومت بالا در برابر زلزله
انعطاف پذیری فوق العاده
عایق رطوبتی، صوتی و گرمایی خوب
وزن سبک و جابجایی آسان
تنوع در شکل، رنگ و اندازه
 مقاومت در برابر خوردگی، سایش و خوردگی
 عمر مفید بالا در مقایسه با سایر مصالح سنتی و سازه ها
 کاهش هزینه های ساخت و ساز
 صرفه جویی از انرژی ( تعدیل انرژی)

کاربرد زیپ پانل:

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد زیپ پنل و تنوع در اشکال و اندازه آنها، می توانند در مکان ها مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. به دلیل ویژگی عایق حرارتی و صوتی زیپ پنل، به عنوان پوشش سقف بیمارستان ها، فرودگاه ها، سالن های ورزشی و … مورد استفاده قرار بگیرد.
به دلیل مقاومت بالای زیپ پنل در برابر حرارت و نشت آب، امروزه در معماری سبز از آن استفاده می شود. با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی در حال تغییر بوده و سطح آلودگی هوا افزایش یافته است، امروزه معماری سبز می کوشد تا با ایجاد فضای سبز در پشت بام خانه ها و ساختمان ها، با آلودگی هوا مقابله نماید. از این رو استفاده از زیپ پانل بعنوان عایق رطوبتی در چنین ساختمان هایی می تواند بسیار مناسب باشد. در این مورد، زیپ پنل به عنوان یک زیر لایه در زیر فضای سبز عمل کرده و علاوه بر ایمنی در برابر رطوبت و نفوذ آب، زیبایی ظاهری ساختمان را نیز موجب می شود.
هدف اصلی از تولید و ساخت پروفیل های زیپ پنل، علاوه بر عایق رطوبتی و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، ایجاد یک سبک ساختمان سازی انعطاف پذیر می باشد. استفاده از زیپ پانل برای پوشش سقف فرودگاه ها، ورزشگاه ها، نمایشگاه ها و سازه های قوس دار می تواند علاوه بر کاهش هزینه های ساخت و ساز، عمر سازه را نیز افزایش دهد.

سیستم ایستادرز زیپ پانل چیست؟

سیستم ایستادرز زیپ پانل یا سقف زیپ پانل یکی از محبوب ترین و منعطف ترین و مقاوم ترین نوع سقف فلزی است. که اخیرا در معماری های مدرن کاربرد فراوانی دارند.
نصب یک سقف با طراحی زیبا مکمل بنای شما و همچنین عامل زیبائی و افزایش ارزش آن می باشد.
در سیستم ایستادرز زیپ پانل،پانل ها البته نسبت به نوع سقف در امتداد شیب سقف پهن می گردند و درزهای اتصال این پانل ها را به هم متصل می کند.
نصب این نوع سقف ها متفاوت با انواع سنتی است و میتواند یک پوشش مستحکم با توانائی حرکت تحت انبساط حرارتی باشد.
در پوشش سقف سیستم ایستادرز زیپ پانل درزهای اتصال از سطح سقف بلند تر می با شد.
از آنجایی که در تمامی سازه های ساختمانی به خصوص سقف ها به علت انباشت آب در بلند مدت درزها یکی از عوامل نفوذ آب به داخل بنا می باشند، به عنوان یک نقطه ضعف محسوب می گردند.
ولی در پوشش سقف ایستادرز زیپ پانل به دلیل اینکه درزها بالاتر از پوشش نهائی سقف قرار دارند در بلند مدت با مشکل نفوذ آب به درون بنا مواجه نخواهیم شد و این یک مزیت کلیدی در سیستم محسوب می شود که نام (ایستادرز) نیز از این توانائی نشات گرفته است.
از سیستم های جانبی قابل نصب بروی سیستم ایستادرز زیپ پانل می توان سیستم ذوب برف زیپ پانل را نام برد.

سیستم ذوب برف زیپ پانل چیست؟

این سیستم در بناهایی مانند سالن های صنعتی ،ورزشی،فرودگاها استفاده میشود.
 ممکن است  پوشش سقف زیپ پانل یا ایستادرز باشد.
کاربرد سیستم ذوب برف زیپ پانل به هنگام تجمع برف و یخ زدگی میباشد. امکان ترکیدن،چاک خوردن آبروها و لوله ها وجود دارد
 ضمنا سنگینی برف و یخ نیز خود دلیل مضاعفی برای از بین رفتن این تاسیسات بوده .لذا با نصب سیستم های حرارتی و سیستم ذوب برف در گاترها و خروجی آبروهای پوشش سقف زیپ پانل این مشکل به آسانی قابل حل است.
ذوب برف ایستادرز

محل های مورد استفاده از سیستم ذوب برف زیپ پانل:

گاترها
خروجی آبروه
تاسیسات آبرسانی
 برف گیرها
اجزاءتشکیل دهنده سیستم ذوب برف زیپ پانل
سیستم ذوب برف زیپ پانل یا سیستم حرارتی در سایزهای مختلف طبق نیاز محل مصرف طراحی می گردد.
در این سیستم از دو سنسور حرارتی و رطوبتی استفاده می شود. همچنین از یک ترموستات
و یک کنترلر جهت کنترل به صورت هوشمند استفاده می شود.

سيستم ذوب برف ايستادرز
المنت هیتر آبرو
سیستم ذوب برف هوشمند زیپ پانل
المنت هیتر آبرو از مهم ترین اجزای سقف در مناطق سردسیری است که برای جلوگیری از یخ بستن آب باران و برف در مسیر آبرو به کار می رود.هیتر حرارتی آبرو در بخش برفگیر نصب می شود و با گرمادهی به سقف مانع یخ زدگی آن می شود. سیستم ذوب برف بر روی سقف ها قسمت برف گیر و آبروها و لوله های انتقال آب سقف نصب میشوند تا از بستن یخ-انتقال سردی به داخل سالن-بستن قندیل کنار سقف ها -سقوط بهمن از روی سقف ها جلوگیری کند.همچنین در بسیاری از جاهای دیگر مانند سالن های ورزشی.گرمایش از کف اپارتمانها و سالن و مغازه-لوله های انتقال سیالات-انواع دیگ هاس سیالات-ورودی پارکینگ ها -پیاده روها-پله های ورودی ساختمان و…استفاده میشود

مزایای استفاده از المنت هیتر یا کابل حرارتی آبرو:

1) المنت هیتر آبرو از یخ بستن آب باران و برف در مسیر آبرو جلوگیری می کند.
2) از آسیب رسانی به مصالح به کاررفته در سقف جلوگیری می کند.
3)از تجمع آب باران و برف در سازه ی سقف و مسیر آبرو جلوگیری می کند.
4)انعطاف پذیری و توان حرارتی سطح پایین در متراژ بالا  را دارد.

موارد مصرف المنت هیتر یا کابل حرارتی آبرو:

داخل آبروها، محل های برف گیر،آبرو سازه های مناطق سردسیر،آبرو سقف مناطق پر بارش،آبرو ساختمان های تجاری،آبرو ساختمان های مسکونی،آبروی استادیوم های فضای باز، پروژه های صنعتی ، ساختمانی ، بهداشتی ، پتروشیمی، ورزشی ،کشاورزی،گاتر ساختمان های تجاری،مسکونی و ورزشی پوشش زیپ پانل،هیتر گاتر
شرکت زیپ پانل-تولید و اجرای سیستم ذوب برف با المنت هیتر یا کابل حرارتی.

درباره نوژان:

شرکت دانش نوژان ایستا، با نام تجاری FlexZip ) فلکس زیپ) در زمینه پوشش سقف های نوین و یکپارچه آلومینیومی ایستادرز مشغول به فعالیت می باشد.
این شرکت با بهره گیری از نیروهای مجرب و کارآمد در راستای تحقق بخشیدن به پوشش طرح های نوین هندسی با استفاده از پوشش یکپارچه کالزیپ، همگام با تکنولوژی و علم روز دنیا می کوشد تا رضایت مشتریان و کارفرمایان را جلب نماید.

آدرس: تهران، فردوس غرب، شقایق جنوبی، کوچه بیست و یکم شرقی، ساختمان اداری ارکیده، طبقه پنجم واحد 509
تلفن : 44945247 و 44945241
فاکس:  44942857
موبایل:09123013168
سایت :www.nojan-co.com 
اینستاگرام :nojan.std
آدرس ایمیل:  آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید
 

آگهی ویژه 1 ساله در پیام سرا